Śląski Hockey Love

Termin: 00.00 - 00.00
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Śląski Hockey Love- darmowe zajęcia dla dzieci na lodzie

Projekt zadania obejmuje promocję hokeja na lodzie wśród dzieci, jako dyscypliny, która wzmacnia prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej, kondycję fizyczną oraz uczy systematyczności.  Połączenie zajęć nauki jazdy na łyżwach, jej doskonalenia  oraz warsztatów hokeja na lodzie stanowi podstawę tego programu.  Promowanie hokeja w naszym podregionie jako dyscypliny bezpiecznej- wbrew powszechnej opinii, która przynosi bardzo dużo korzyści ogólnorozwojowych, a także dostarcza mnóstwa zabawy.  Dzieci z całego podregionu będą miały możliwość spróbowania, czy aby hokej na lodzie nie zostanie ich ulubioną dyscypliną sportu.
 Zajęcia całkowicie darmowe.

Warsztaty hokeja na lodzie dla dzieci mają polegać na zabawie i ewentualnym treningu, tak aby zapoznać
i zachęcić dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu. Dla dzieci młodszych i nie mających dotychczas styczności z hokejem na lodzie będzie to doskonała okazja, aby doskonalić jazdę na łyżwach oraz  z bliska zapoznać się z tą dyscypliną. W trakcie zajęć będą wykorzystywane bezpieczne mini bandy, klocki materacowe oraz asystenci łyżwiarza – tzw. Foczki oraz misie polarne.  Dla dzieci starszych i uczęszczających obecnie na treningi hokejowe, będzie szansą do dodatkowego treningu i polepszania swoich umiejętności. Warsztaty będą miały charakter cykliczny w okresie od września do grudnia 2020 roku. Podział na dwie grupy będzie uzależniony od rocznika
 i stopnia zaawansowania.  I grupa – zaawansowana 20 osób, rocznik 2008 i młodsi. II grupa – początkująca min. 20 osób, dzieci, które nie miały styczności z hokejem, ale potrafią jeździć na łyżwach. Zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych lub w weekendy. Warsztaty hokejowe będą polegać na ćwiczeniach z jazdy na łyżwach, techniki kija oraz koordynacji ruchowej, a przede wszystkim na dobrej zabawie.

Miejscem warsztatów będzie lodowisko Jastor w Jastrzębiu Zdroju. Warsztaty będą prowadzić profesjonalni trenerzy hokejowi z uprawnieniami, którzy na co dzień  pracują w Jastrzębskim Klubie Hokejowym oraz Akademii Leszka Laszkiewicza – Laszka Hawks. Niespodzianką będzie udział w niektórych zajęciach samego Leszka Laszkiewicza – słynnego polskiego hokeisty.

Osoby nie mające styczności z hokejem będą miały możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu ochronnego, łyżew oraz  kija.

Celem jest zainteresowanie dzieci hokejem w jego zimowej odmianie, a nie jest przecież wielką tajemnicą, iż ta wspaniała dyscyplina w polskim wydaniu bez dwóch zdań potrzebuje świeżej krwi. Na to właśnie zaszczepienie ducha hokeja w młodym pokoleniu liczą organizatorzy z ramienia „Laszka Hawks”.

Środki na realizację zadania zostały przekazane przez  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Organizatorem warsztatów jest Akademia Hokejowa Leszka Laszkiewicza.

 

Zarezerwuj

Wyślij nam wiadomość

Lodowisko Jastor
44-335 Jastrzębie-Zdrój, Aleja Jana Pawła II 6 A

+48 880 924 951, 516 124 560

biuro@laszkahawks.pl